• PROJEKT ŚWIETLICOWY!

• W tym roku szkolnym podczas zajęć świetlicowych przystąpiliśmy do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej – pt.  „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”. Podczas trwania projektu uczniowie będą zwiedzali poszczególne kontynenty. Projekt składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów. Nasze zajęcia będą na pewno  ciekawe i kolorowe. Zapraszamy świetliczaków do zabawy i nauki!

CELE PROJEKTU:

- wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;

- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;

- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Czas trwania projektu: wrzesień 2022 r. – maj 2023 r.

Świetliczaki na tropie... kolorów świata - regulamin.pdf

• OFERTA PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ

OFERTA PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W ŁAŃCUCIE

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023   (www.ppplancut.pl)

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie jest placówką oświatową Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Terenem działania PPP w Łańcucie są przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz placówki edukacyjno- wychowawcze mające siedzibę na terenie powiatu łańcuckiego.

Jesteśmy placówką ogólnodostępną, a korzystanie z usług naszych specjalistów jest dobrowolne i nieodpłatne.

Oferujemy:

• Dla dzieci i młodzieży
            • Diagnozę dojrzałości szkolnej
            • Diagnozę przyczyn trudności w nauce
            • Diagnozę i terapię specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dysortografia, dyskalkulia)
            • Diagnozę predyspozycji zawodowych oraz  poradnictwo edukacyjne i zawodowe
            • Diagnozę wad wymowy i zaburzeń mowy
            • Terapię psychologiczną zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych (indywidualną)
            • Terapię pedagogiczną trudności szkolnych (indywidualną i grupową)
            • Terapię tyflopedagogiczną dzieci słabowidzących
            • Terapię  logopedyczną (w tym surdologopedyczną i neurologopedyczną)
            • Terapię Integracji Sensorycznej
            • Zajęcia z uczniami zdolnym w formie ćwiczeń twórczych, w tym metodą Feuersteina
            • Zajęcia socjoterapeutyczne, Trening Umiejętności Społecznych
            • Indywidualne treningi trudności szkolnych metodą EEG BIOFEEDBACK
            • Dla rodziców:
            • Terapię rodzinną, coaching rodzicielski oraz spotkania konsultacyjne dla rodzin
            • Grupowe „Warsztaty dla Dobrych Rodziców”
            • Grupę wsparcia dla rodziców dzieci z autyzmem
            • Wykłady otwarte

Dla nauczycieli:

• Porady i konsultacje w sprawach edukacyjnych i wychowawczych
            • Dla przedszkoli i szkół:
            • Przesiewowe badania logopedyczne dzieci przedszkolnych
            • Pogadanki dla rodziców
            • Szkolenia Rad Pedagogicznych
            • Udział specjalistów Poradni w posiedzeniach Rad Pedagogicznych lub Zespołów Nauczycielskich ds. IPET (na zaproszenie dyrektora szkoły lub przedszkola).
            • Sieci współpracy i samokształcenia: pedagogów szkolnych, doradców zawodowych
            • Warsztaty aktywnych metod wyboru kierunku kształcenia i zawodu dla kl. VII i VIII
            • Zajęcia profilaktyczno - wychowawcze

Ponadto:

• Orzecznictwo o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania
            • Opiniowanie w sprawie wczesnego wspomagania rozwoju
            • Opiniowanie w różnych sprawach szkolnych
            • Indywidualne porady psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli (w tym drogą internetową e-porady)
            • Zajęcia terapeutyczne, wspomagające rozwój dzieci i niemowląt z opóźnionym rozwojem, od 0-6.r. w ramach realizacji programu „ZA ŻYCIEM”.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

• NARODOWE CZYTANIE

• W dniu 2 września 2022 r. odbyło się XI Narodowe czytanie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja  Dudy. W tym roku czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które po raz pierwszy zostały wydane w 1822 r. w Wilnie. W  tym dostojnym wydarzeniu, które odbyło się na żołyńskim rynku i zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i LO w Żołyni wzięli również udział uczniowie z klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni. Troje z nich: Maja Krowicka, Amelia Rupar  i Michał Stopyra wspólnie z członkami Klubu Seniora działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni zaprezentowali wiersz „Powrót taty”.

• SPOTKANIA Z RODZICAMI

•  Na ten tydzień (12.09. - 16.09.) zaplanowane są spotkania z rodzicami uczniów poszczególnych klas:

- poniedziałek - klasy: III, IV, V, VI i VIII - godziny od 16.00 do 17.00

- wtorek - klasa II - godzina 17.00

- czwartek - klasa I - godzina 17.00.

Zapraszamy wszystkich Rodziców!