• REKRUTACJA NA ROK SZK. 2024/2025

• ZAPRASZAMY DO NAS!!!

Do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są dzieci:

• 7 - letnie (urodzone w 2017 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
            • 6 - letnie (urodzone w 2018 r. ) – zgodnie z wolą rodziców i na ich wniosek, jeżeli

dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym lub posiada opinię ppp o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Do obwodu naszej szkoły należy ulica Białobrzeska:

- numery nieparzyste od 81,

- numery parzyste od 128 bez nr 132

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu po złożeniu karty zgłoszenia. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły są przyjmowani do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Termin składania wniosku i karty zgłoszenia o przyjęcie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni jest od 1 III do 11 III 2024 r. zgodnie z Zarządzeniem Nr 4/2024 Wójta Gminy Żołynia z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025.

Karty zgłoszenia dziecka dostępne są w sekretariacie szkoły, przedszkolu i na stronie www szkoły.

• MIŁOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA... - WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano "pocztę walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wrzucali kartki walentynkowe ( w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Wielu chętnych skorzystało z tej możliwości, nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli. Chętni uczniowie  oraz nauczyciele w tym dniu ubrali się na czerwono i różowo.

• FERIE, FERIE I PO FERIACH!!!

• W tym roku nasze ferie zimowe były wyjątkowe, ponieważ na czas wypoczynku Szkoła Podstawowa Nr 2 zorganizowała „Półkolonie zimowe” dla uczniów klas 1-3. Każdy dzień wypełniony był różnymi atrakcjami, wyjazdami, warsztatami, dzięki temu każde dziecko znalazło coś dla siebie.

Nasz wspólny wypoczynek rozpoczął się wyjazdem do Kolorado na warsztaty kulinarne z przygotowywania pizzy oraz zabawy na sali zabaw. Następnie udaliśmy się do kina Helios na seans filmowy pt. „Akademia pana Kleksa”. Kolejnego dnia dzieci rywalizowały w zawodach sportowych na sali gimnastycznej, a następnie odpoczywały podczas „Zimowego kina bajkowego” oglądając film pt. „Niania i wielkie bum”, zajadając się świeżo zrobionym popcornem. Środa i czwartek były dniami wyjazdowymi na basen w Sokołowie Małopolskim, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach wodnych prowadzonych pod okiem instruktora. Najbardziej oczekiwanym punktem wyjazdu była jednak wizyta w nowo otwartym McDonald`s, gdzie każde dziecko otrzymało zestaw Happy Meal. Z kolei w czwartek zwiedziliśmy wystawę zabawek w Muzeum Ziemi Leżajskiej i zostaliśmy zaproszeni na zajęcia manualne. Każdy miał możliwość pomalowania sobie drewnianego konika, którego z innymi pamiątkami zabrał do domu. Po powrocie odbyły się warsztaty kulinarne z przygotowywania gofrów. Ostatni dzień naszych półkolonii zakończyliśmy balem karnawałowym, na który dzieci wcześniej własnoręcznie ozdobiły sobie maski. Podczas zabawy odbył się również konkurs na „Najpiękniejszy strój z papieru toaletowego i bibuły”. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i upominek.

Półkolonie były bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu, a rodzice mogli być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że każdego dnia dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zajęciach. Ich  uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili ten czas.

Zapraszamy do fotorelacji.