• WYCIECZKA ROWEROWA "ŚLADAMI LEŚNYCH KAPLICZEK"

• Dnia 3 lipca 2023r. uczniowie klasy IV wraz z byłą wychowawczynią p. Lucyną Dudek i rodzicem p. Sylwią Peszek wybrali się na wycieczkę rowerową. Głównym jej celem było zwiedzenie wybranych leśnych kapliczek oraz podziwianie piękna leśnej przyrody. Przewodniczką po okolicznym lesie była myśliwa KŁ "Kuropatwa" p. Dorota Cedzidło. Przy każdej kapliczce dzieci poznały jej historię i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z życiem św. Huberta czy św. Antoniego. Jedno jest pewne co zapamiętały, że gdy zdarzy się im coś zgubić na pewno będą wiedziały do jakiego świętego mają się zwrócić. Ważnym miejscem, które poznały było miejsce śmierci z rąk kłusowników założyciela KŁ "Kuropatwa" p. Jana Leji.  Piękna pogoda, śpiew ptaków, urok lasu sprawiły, że trzygodzinna wycieczka bardzo szybko minęła, a dzieci pełne nowych wiadomości i wrażeń wróciły do domu.

Opiekun LOP w SP Nr 2 w Żołyni

Lucyna Dudek

• MIŁO  I POŻYTECZNIE SPĘDZAMY WAKACYJNY CZAS

• Dnia 28 czerwca 2023r. grupa uczniów głównie z klasy już IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni wraz z opiekunem p. L. Dudek pojechała na wycieczkę do Zamościa. Wycieczka była sponsorowana przez KŁ "Kuropatwa"  w Żołyni, dlatego też głównym jej punktem był świat zwierząt żyjących nie w lesie, ale w Ogrodzie zoologicznym. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały zwierzęta i wypełniały grę terenową "Odkrywca Zamojskiego zoo", która jeszcze bardziej mobilizowała ich do poznawania różnych, egzotycznych zwierząt znajdujących się na terenie ogrodu. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie przepięknego Rynku Wielkiego, Ratusza i murów obronnych. Dzieci słuchały w skupieniu informacji historycznych związanych z nimi i zapewne znacznie poszerzyły zakres swoich wiadomości. Najbardziej urzekły wszystkich Kamienice Ormiańskie a zwłaszcza szafirowa zwana "Pod Dobrym Małżeństwem". Zamość zachwycił dzieci swoim pięknem i stwierdziły, że warto do niego wrócić.

PS. Serdecznie dziękuję Zarządowi KŁ "Kuropatwa" za  zasponsorowanie wycieczki.

Opiekun LOP w SP Nr 2 w Żołyni

Lucyna Dudek

• POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

• 22 czerwca 2023 r., podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Pani Dyrektor  wraz z wychowawczynią wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej uczniom oraz listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych ósmoklasistów. Troje uczniów otrzymało nagrodę Wójta Gminy Żołynia, a są to: Wiktoria Janusz, Gabriela Trąd i Hubert Leja. Następnie, w podniosłej atmosferze, odbyło się ślubowanie absolwentów.

Uroczystość była niezwykle wzruszająca. Uczniowie złożyli serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, młodszym kolegom i koleżankom oraz rodzicom. Z przyjemnością słuchaliśmy prezentowanych przez nich piosenek oraz obejrzeliśmy wykonany wspólnie z uczniami klas młodszych układ walca angielskiego.

Na koniec uczniowie klasy szóstej złożyli absolwentom serdeczne życzenia i wręczyli słodkie upominki.

Kochani ósmoklasiści… a właściwie już absolwenci!!! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Jesteśmy z Was dumni. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego.

• CZERWIEC Z GŁUSZCEM

• Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII mieli okazję odwiedzenia nowoczesnego centrum edukacyjnego, które jako jedno z trzech tego typu placówek w Polsce znajduje się na terenie Nadleśnictwa Leżajsk.  Mowa tu o Ośrodku Hodowli Głuszca w Brzózie Królewskiej. To właśnie w tym miejscu można obserwować życie największego kuraka w naszym kraju – głuszca. Grupy uczniów prowadzone przez p. Annę Bukowską, p. Jana Mazurka i p. Krzysztofa Ożoga miały możliwość wysłuchania ciekawostek nie tylko na temat głuszców, ale także utrwaliły wiadomości na temat budowy lasu, gatunków drzew, roślin i zwierząt. Na zakończenie zajęć leśnicy przygotowali dla wszystkich zagadki z nagrodami, gry edukacyjne i zabawy ruchowe. Mamy nadzieję, że lekcja przyrody w terenie pokazała uczniom wartości jakie mają okazje doświadczać wokół nas.