• MUSICAL DYDAKTYCZNY „ZEMSTA”

• W dniu 17 kwietnia br. uczniowie klas VI i VII obejrzeli adaptację teatralno-muzyczną komedii Aleksandra Fredry. Formę musicalową utworu przedstawili aktorzy Teatru Muzycznego FORTE w sali widowiskowej MDK w Łańcucie. Sceny pełne humoru, ripost i zgrabnych zwrotów akcji zachęcały widzów do pełnej uwagi, a fabuła skłaniała do przemyśleń i refleksji. Piękne piosenki, z podkładem orkiestry symfonicznej w połączeniu z układem tanecznym oraz grą świateł, pogłębiły to, co w musicalu najważniejsze.

• TRZYMAJ FORMĘ

• W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu „Trzymaj formę”. W ramach jego realizacji zajęliśmy się tematem spożywania śniadań przez naszych uczniów. W związku z tym została przeprowadzona ankieta, której wyniki przedstawiono na ostatnim spotkaniu z rodzicami. Prezentację przygotowali uczniowie klasy VI – Fabian Kurko i Wojciech Fus, a przedstawieniem prezentacji  i omówieniem wyników ankiety  zajęli się uczniowie: Julia Cisek, Alicja Koźmicz, Marcel Leja i Antoni Koźmicz.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – KOLEJNA ODSŁONA

• Dobiegły końca kwietniowe konkursy językowe zorganizowane dla naszych uczniów z okazji Dnia Języków Obcych.

Największą popularnością cieszył się (jak co roku) konkurs plastyczny „Paint the Word/ Male das Bild/ Namaluj Słowo”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, ilustrując wybrane słowo w języku angielskim, a w przypadku klasy VII również w języku niemieckim. Wysoki poziom artystyczny doceniło jury, które przyznało 5 pierwszych miejsc i 10 drugich miejsc.

Oto lista laureatów:
            I miejsce:

Julia Cisek, Natalia Kiełb, Amelia Turkosz – kl. 6
            Maja Cisek, Barbara Leja – kl. 7

II miejsce:

Karol Fus, Maja Krowicka, Amelia Rupar – kl. 4

Kamil Bester, Kacper Bielecki, Emilia Glac - kl. 5

Alicja Koźmicz, Piotr Krzyżak – kl. 6

Nikola Dyrda, Antoni Koźmicz – kl. 7

Zapraszamy do obejrzenia galerii  prac konkursowych na dolnym korytarzu w naszej szkole.

W drugim konkursie wszyscy uczniowie musieli wykazać się wiedzą kulturoznawczą dotyczącą Wielkiej Brytanii. Dodatkowo siódmoklasiści rozwiązywali zadania w teście o krajach niemieckojęzycznych.
            Przedstawiamy klasowych mistrzów w konkursie wiedzowym o Wielkiej Brytanii:

Klasa I - Maciej Kulikowski
            Klasa II - Szymon Baran
            Klasa III - Alicja Markowicz
            Klasa IV - Karol Fus
            Klasa V - Bartosz Cisek
            Klasa VI - Natalia Kiełb
            Klasa VII - Marcel Leja

Mistrzem w konkursie wiedzowym o krajach niemieckojęzycznych DACHL został Antoni Koźmicz z klasy VII.

Osoby wyróżnione nagrodzono upominkami i pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez naszą szkołę podczas apelu 15.04.2024r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na świętowanie Dnia Języków Obcych.

• POLA NADZIEI EDYCJA 2023/2024

• Nasza szkoła kolejny rok z rzędu włączyła się do akcji "POLA NADZIEI" na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Inicjatywa ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają.

W ramach akcji klasy I - III wykonywały żonkile z papieru na zajęciach świetlicowych, natomiast klasy IV - VII na lekcjach plastyki. Kwiaty zostaną rozdane podczas kwesty na rzecz hospicjum na terenie Rzeszowa. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej pięknej inicjatywnie.

Dodatkowo dzieci uczęszczające na świetlicę wykonały własnoręcznie kartki okolicznościowe, które również zostały przekazane podopiecznym hospicjum. Mamy nadzieję, że tym małym gestem mogliśmy sprawić dzieciom wiele radości.

• ZABAWA WIELKANOCNA

• W  środę 27 marca tuż przed Świętami Wielkanocnymi wychowawczynie z klas I - III przygotowały dla swoich uczniów miłą niespodziankę. Otóż wszystkie dzieci udały się do Stanicy Myśliwskiej w Żołyni na poszukiwanie wielkanocnych jajek. Radości było bardzo dużo, bo każdy znalazł choćby jedno jajko. Na zakończenie poszukiwań panie poczęstowały wszystkie dzieci jajkami, które smakowały wyśmienicie. W zabawie tej miał także swój udział myśliwy pan Jan Mazurek, który opowiedział parę ciekawostek  o zającach, które swoją symboliką są częściowo związane ze Świętami Wielkanocnymi.

• WYNIKI KONKURSU NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”

• Korytarz naszej szkoły stał się w marcu wystawą wielkanocnych ozdób i dekoracji wykonanych przez uczniów placówki. Prace młodych artystów wzięły udział w szkolnym konkursie zorganizowanym przez SU na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych, rozbudzanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie wyobraźni
            i kreatywności twórczej.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i klasy IV - VII.

Wszystkie prace były piękne i wymagały sporo zaangażowania. Zarówno laureaci, jak
            i uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I – III

I m. ex aequo: Amelia Bester i Adrianna Turkosz z kl. III