• WYJAZD DO PARKU ROZRYWKI

• W dniu 26 września 2023 r. klasy 6-7 odbyły wycieczkę do parku rozrywki „Energylandia" w Zatorze wraz z opiekunami: panią Martą Lisowską, z panią Ewą Perlak i  panem Łukaszem Dudkiem. Wyjazd miał  na celu rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni, a także integrację uczniów po przerwie wakacyjnej. Jest to jeden z największych parków rozrywki w Europie i cieszy się dużą popularnością. Można tam skorzystać z wielu atrakcji. Niektóre z nich to np. rollercoastery, rwące rzeki, smoczy gród lub strefa wodna. Uczniowie byli zachwyceni tą wycieczką, ponieważ mogli „na wesoło” rozpocząć nowy rok szkolny. Po wielu dyskusjach uzgodnili, że ich ulubioną atrakcją był rollercoaster Zadra – jeden z największych i dostarczających najwięcej adrenaliny obiektów.

• CERTYFIKAT

• Certyfikat za uczestnictwo w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Świetliczaki na tropie... Kolorów Świata" 2022/2023.

• "SMOLARSKI LAS NA BŁYSK II"

• W sobotę 16 września 2023r. odbyła się po raz drugi akcja sprzątania lasu smolarskiego. Z naszej szkoły wzięło w niej udział 4 uczniów: Wiktoria Fus, Emilia Glac, Patryk Lorenc i Ada Turkosz. Głównym jej celem było rozwijanie świadomości proekologicznej, zwłaszcza u dzieci. Po zakończeniu akcji, na terenie stanicy myśliwskiej w Żołyni odbyło się spotkanie edukacyjne, połączone ze smacznym poczęstunkiem, zabawami i konkursami. Wszystkie dzieci uczestniczące w tej  akcji otrzymały wiele pamiątkowych upominków, które sprawiły im wielką radość. Do zobaczenia za rok!!!

opiekun LOP

Lucyna Dudek

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI I ODKRYWANIA TALENTÓW

• 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H.Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti - dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału.

Z tej okazji uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów. Miły akcent stanowiły także ubiory uczniów oraz nauczycieli, którzy przyszli w tym dniu ubrani w kolorowe kropki, kropy i grochy.

• WSPÓLNE CZYTANIE

• W dniu 8 września 2023 r. Szkoła Podstawowa Nr 2 wraz innymi szkołami z ternu Gminy Żołynia wzięła udział w 12 odsłonie Narodowego Czytania. Podczas spotkania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną mogliśmy się przenieść w lata wieku XIX, czytając najsłynniejszą powieść Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”. Podziwialiśmy barwne opisy przyrody, z uwagą wsłuchiwaliśmy się w legendę o Janie i Cecylii czy relacje między ojcem, a synem czyli Benedyktem i Witoldem. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali motyw mogiły powstańczej, który przypomina o Powstaniu Styczniowym, o sprawie wspólnej dla wszystkich Polaków, o wolności. Czytany z podziałem na role fragment dotyczył wyprawy bohaterów utworu na mogiłę położoną wśród nadniemeńskich lasów. W roli Jana Bohatyrowicza wystąpili Mikołaj Lorenc i Kacper Markowicz – ucz. kl. VII, Justyną Orzelską została Alicja Koźmicz – ucz. kl. VI; kwestie narratora odtworzyła Lidia Tokarz – ucz. kl. VII. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wyrazili poważny nastrój czytanego fragmentu powieści wyjątkowej, która porównywana jest do „Pana Tadeusza”.

• PODZIWIAMY SZTUKĘ

• 8 września uczniowie klas IV-VII udali się do Domu Kultury na wystawę prac polskiego malarza, grafika oraz ilustratora – Stanisława Grocholskiego – naszego rodaka, który studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie m.in. w pracowni profesora Jana Matejki. Kształcił się także w Paryżu, Wiedniu i Monachium - należał do najwybitniejszych przedstawicieli tzw. szkoły monachijskiej. Dobrze jest zdobywać wiedzę o wybitnych rodakach.

• BOISKO DO PIŁKI PLAŻOWEJ

• W ostatnich dniach na terenie naszej szkoły powstało boisko do siatkówki plażowej. Dyscyplina ta, to świetna forma aktywności fizycznej, która pozwala na zabawę na świeżym powietrzu, rozwijanie umiejętności sportowych oraz spędzanie czasu w gronie znajomych. W środę nasi uczniowie z klasy VII podczas lekcji wychowania fizycznego mieli przyjemność rozegrać pierwszy mecz na nowo powstałym obiekcie. Boisko udostępniamy również naszym absolwentom.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września br. o godz. 8.00 w Kościele parafialnym w Żołyni. Następnie o godz. 9.10 spotkanie w szkole (na sali gimnastycznej) z dyrektorem szkoły i  z wychowawcami klas. Zapraszamy

• OBIADY W SZKOLE

• W roku szkolnym 2023/2024 będzie możliwość spożywania obiadów w szkole od 11 września br. Koszt jednego 2-daniowego obiadu wynosi 6,50 zł. Karty zgłoszenia znajdują się poniżej ORAZ będą dostępne również u wychowawców klas I PRZY WEJŚCIU DO BUDYNKU SZKOŁY.

*UWAGA! Ze względów organizacyjnych uzupełnione karty proszę złożyć przy wejściu do budynku szkoły do pudełka do 6 września 2023 r.