• PROGRAM "DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

• Uczniowie klas I - III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Batalionów Chłopskich  w Żołyni od stycznia 2023 r. realizują program "Dziel się uśmiechem". Patronat na programem ma Polski Czerwony Krzyż, a jego głównym celem jest rozwijanie  wśród uczniów świadomości edukacyjnej związanej z higieną jamy ustnej. W ramach realizacji programu uczniowie otrzymali plansze edukacyjne, które będą wykorzystywane w pracy na zajęciach a nauczyciele przewodniki. Pogadankę wstępną przeprowadziła w klasach pielęgniarka p. Janina Mach, zwracając dzieciom szczególną uwagę na systematyczne mycie zębów.

• WYNIKI VI MIĘDZYSZKOLNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD OBCOJĘCZNYCH:

•                     Kategoria klas I – III

Patrycja Lizak (kl. VIIIa, SP 1 Żołynia) ‘STILLE NACHT’

Lidia Tokarz (kl. VI, SP 2 Żołynia) ‘JINGLE BELLS’

Gabriela Trąd (kl. VIII, SP 2 Żołynia) ‘LAST CHRISTMAS’, ‘KLING GLOCKCHEN’

Gratulujemy wszystkim wykonawcom pięknych aranżacji muzycznych, dekoracji, strojów i choreografii! Doceniamy włożony wkład pracy i inwencję.Składamy najserdeczniejsze podziękowania nauczycielom języków obcych oraz muzyki, którzy zmobilizowali i wsparli swoich uczniów w przygotowaniach do udziału w naszym konkursie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę rodziców za przychylność, wsparcie i pomoc w nagraniu utworów swoich pociech.
            Dziękujemy również p. Jolancie Kuras Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni za ufundowanie nagród.

Poniżej zdjęcie uczestników konkursu ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni.

• SUKCES WIKTORII I GABRIELI W IX MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD

• 3 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym odbył się coroczny Miedzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII Gabriela Trąd ( "Kling Glöckchen") i Wiktoria Janusz ("Maria, ahntest du "). Jury w składzie p. Małgorzata Bieńkowska, p. Alicja Zalepa i p. Marta Hryniewska po wysłuchaniu ponad 20 uczestników, oceniało prawidłową wymowę w języku niemieckim, muzykalność oraz ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Janusz, a Gabriela Trąd otrzymała wyróżnienie. Sponsorami nagród dla wszystkich uczestników konkursu były: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Włoch, Ambasada Holandii, Ambasada Hiszpanii oraz wydawnictwo PWN. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.