• WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymują bezpłatnie na rozpoczęciu roku szkolnego tj. 1 września 2022 r. Informacja dotycząca podręczników do religii podana zostanie w pierwszych tygodniach września.

Wyposażenie piórnika:

• 2 lub 3 dobrze piszące ołówki (twardość HB),
            • Gumka,
            • Kredki ołówkowe miękkie (12 kolorów),
            • Temperówka z pojemniczkiem,
            • Nożyczki,
            • Klej w sztyfcie,
            • Linijka,
            • Zakreślacz dowolnego koloru,
            • Zakładki indeksujące samoprzylepne.

Przybory i rzeczy, które dzieci przynoszą do klasy:

• Klej typu Magic (w miarę możliwości w plastikowej tubce),
            • Teczki A4 2 szt.,
            • Blok A3 z białymi kartkami,
            • Blok A3 z kolorowymi kartkami,
            • Blok A4 biały: techniczny i rysunkowy,
            • Blok A4 kolorowy: techniczny i rysunkowy,
            • Zeszyt papierów kolorowych A4,
            • Plastelina (min. 12 kolorów),
            • Kredki świecowe,
            • Kredki pastele olejne,
            • Farby plakatowe,
            • Farby akwarelowe,
            • Pędzle różnej grubości (min. 3 szt.),
            • Kubek z pokrywką zabezpieczającą przed rozlaniem wody,
            • Flamastry,
            • Skoroszyty cienkie 2 szt.,
            • Koperty 10 szt.,
            • Bibuła w kolorach: białym, czerwonym, żółtym,
            • Ręcznik papierowy.

Zeszyty:

• 2 zeszyty 16 kartkowe w linię (niebiesko czerwona liniatura, do edukacji polonistycznej i zapasowy),
            • 3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę (do edukacji matematycznej, korespondencji i zapasowy),
            • Zeszyt do nut.

Pozostałe rzeczy:

• Biała koszulka,
            • Ciemne spodenki lub legginsy,
            • Obuwie zastępcze (najlepiej na białych spodach),
            • Dwa worki (na strój sportowy i buty do szatni),

Proszę o podpisanie wszystkich rzeczy dziecka.

Wychowawca klasy I:  Sylwia Wal

• REKORD W CZYTANIU

• Ten artykuł powstał z powodu do dumy z mojej czytelniczki Aleksandry Szpili - uczennicy I klasy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni.

Już od początku roku szkolnego 2021/2022, kiedy Ola przekroczyła próg klasy I, okazywała wielką chęć do czytania. Zaczęła wypożyczać książki jeszcze przed pasowaniem na czytelnika biblioteki szkolnej. Po podliczeniu książek na koniec roku okazało się, że Ola przeczytała samodzielnie 63 książki z biblioteki szkolnej SP2 w Żołyni. Niewątpliwie jest to bardzo duża ilość przeczytanych pozycji książkowych, którą można wpisać do rekordów czytelnictwa naszej szkoły, ponieważ nie zdarzyło się wcześniej, aby uczeń w wieku 7 lat przeczytał tyle książek w ciągu 10 miesięcy. Trzeba zaznaczyć też, że były to książki obszerne, np. Ania z Zielonego Wzgórza, Dzieci z Bullerbyn, Harry Potter i inne. Na koniec roku szkolnego przyznawana jest nagroda bibliotekarza dla ucznia, który przeczyta najwięcej książek z biblioteki szkolnej w ciągu całego roku szkolnego i oczywiście w roku szkolnym 2021/2022 taką nagrodę przyznano Oli. Zaczerpnęłam też informacji, jak wygląda kartoteka mojej czytelniczki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni. Okazało się, że od momentu zapisania, czyli od 11 września 2019 r. nasza mała czytelniczka ma na swoim koncie już 339 pozycji książkowych (stan na koniec czerwca 2022 r.). W tym miejscu chcę serdecznie pogratulować Oli za niesamowitą pasję do czytania, a tym samym promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, gdyż uczennica często zachęca innych do poznawania niezliczonych bohaterów książek i ich przygód, daje przykład wzorowego czytania w klasie i szkole. Uczestniczy we wszystkich konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz konkursach gminnych, a jednocześnie potrafi pozostawać osobą skromną, sympatyczną, miłą i oczywiście bardzo oczytaną. Tym samym dziękuję rodzicom Oli, za zaszczepienie w córce zamiłowania do książek, gdyż jak usłyszałam: „Dla Oli nieczytanie jest karą”. Na pytanie – „Dlaczego czytasz?”, Ola odpowiada – „Bo lubię”.

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób nie zgodzić się z naszą noblistką.

Małgorzata Lizak - wychowawca, bibliotekarz