• DRODZY ABSOLWENCI

          • Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 w Żołyni!

             

            Serdecznie gratulujemy ukończenia pierwszej w Waszym życiu szkoły

            i życzymy sukcesów w poszukiwaniu drogi do zdobywania wiedzy

            oraz umiejętności bycia najlepszymi.

             

            Wierzymy, że zdobytą wiedzę i doświadczenie

            wyniesione z murów naszej szkoły

            będziecie z powodzeniem rozwijać

            w kolejnych latach edukacji.

             

            Grono Pedagogiczne

          • WZOROWY ŚWIETLIK

          • W ostatnim dniu nauki zakończyliśmy  świetlicowy konkurs „Wzorowy świetlik”. Trwał on przez cały rok szkolny. Dzieci uczęszczające do świetlicy zbierały naklejki za wzorowe zachowanie, pomoc koleżeńską i aktywność na zajęciach świetlicowych. Zwyciężczynią konkursu zostałą Amelia Rupar z klasy II, a wyróżnione zostały uczennice: Adrianna Turkosz (kl. I), Alicja Markowicz (kl. I) i Alicja Piersiak (kl. II).

            Dziewczynki za swoją postawę otrzymaly pamiątkowe dyplomy i nagrody.

          • W ŻOŁYNI TEŻ JEST CIEKAWIE

          • Wtorkowy poranek 7 czerwca br. dla  sporej grupy uczniów z klas IV-VIII był dniem nieco innym. W planie mieliśmy do realizacji kilka punktów. Pierwszym z nich było spotkanie autorskie z pisarzem, poetą, leksykografem p. Pawłem Beręsewiczem, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Żołyni. Niektórzy nie podejrzewali nawet, że znajdą się w gronie wybrańców losu i zasiądą do konwersacji sam na sam z gościem z Warszawy. Z przyjemnością daliśmy się namówić na ponadgodzinną rozmowę o czytaniu książek. Miłe wrażenia uzupełniliśmy na koniec książkami autora opatrzonymi jego autografem.

            Kolejnym miejscem, gdzie się udaliśmy, była kamienica rzeźbiarzy Dąbrowskich. Tutaj czas jakby się zatrzymał dzięki p. Magdalenie Kątnik-Kowalskiej, która mówiła barwnie i przekonująco, a wnętrza i pamiątki zrobiły na nas spore wrażenie.

            Ważne chwile przeżyliśmy na tutejszym cmentarzu, gdzie w związku z rocznicą pacyfikacji Żołyni złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy pomniku ofiar II wojny światowej i na grobie ss Damazji Napiraj, dzięki której pacyfikacja Żołyni miała znacznie ograniczony zasięg. Tak więc wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby poznać kawałek polskiej historii.

          • SUKCESY RECYTATORÓW

          • Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły przygotowało się do Gminnego Konkursu Wierszy  Ks. Jana Twardowskiego, który odbył się z okazji Święta Szkoły w Brzózie Stadnickiej 8 czerwca br. Wraz z nauczycielami recytatorzy uczestniczyli w szkolnej akademii przygotowanej na tę uroczystość przez koleżanki i kolegów z Brzózy Stadnickiej oraz prezentowali deklamacje wybranych utworów ks. Jana Twardowskiego. Uczestnicy konkursu w liczbie 30 uczniów wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy prezentowali się na scenie z ogromnym przejęciem, każdy pragnął wypaść jak najlepiej. Wróciliśmy z pozytywnymi wrażeniami i sukcesami.

            W kategorii klas I-III Adrianna Turkosz z kl. I zajęła II miejsce; w kategorii klas IV-VI również przypadło nam w udziale I m-ce – zdobyła je Amelia Turkosz z kl. IV, a Barbara Leja z kl. V otrzymała wyróżnienie; w kategorii klas VII-VIII też miła niespodzianka – uczeń kl. VII Michał Glac zajął I miejsce. Laureatom składamy gratulacje, organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie, a wszystkim  uczestnikom za wkład włożony w przygotowanie recytacji i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.                        

          • RAJD ROWEROWY CZŁONKÓW KOŁA LOP

          • W sobotę 11 czerwca 2022r. członkowie koła LOP ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez opiekuna LOP p. Lucynę Dudek i myśliwą KŁ" Kuropatwa" p. Dorotę Cedzidło. Jego celem było poznanie walorów turystyczno -  krajoznawczych najbliższej okolicy.  Trasa  była tak zaplanowana, aby dzieci mogły poznać ważne, zabytkowe  i atrakcyjne miejsca na terenie gminy Żołynia.

            Program rajdu był następujący:

            - Pomnik Ofiar II Wojny Światowej,

            - Ochronka,

            - Stary Spichlerz w Brzózie Stadnickiej

            - Uroczysko "Kudłacz",

            - Kaplica Julii Zamoyskiej (w lesie pod Kudłaczem),

            - Stadnina koni w Julinie,

            - Pałacyk w Julinie,

            - Szkoła Podstawowa w Brzózie Stadnickiej.

            W  każdym z tych  miejsc uczniowie poznali jego historię i ciekawe informacje, które zapewne znacznie poszerzą zakres ich wiedzy na temat naszej pięknej  okolicy. Ostatnim punktem rajdu było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy zasponsorowanej  przez KŁ "Kuropatwa" w Żołyni, które odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej. Dyrektor szkoły p. Agnieszka Babiarz  bardzo miło nas  przyjęła i ugościła. Dzieci  z dużym zainteresowaniem zwiedziły  obiekt szkoły, który wywarł na nich dobre wrażenie. Po  posiłku i odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną do Żołyni.

            Rajd ten doskonale pokrył się z powiedzeniem "Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

            Opiekun koła LOP w SP Nr 2 w Żołyni

            Lucyna Dudek

            PS. Składam wyrazy podziękowania myśliwej KŁ "Kuropatwa" p. Dorocie Cedzidło za pomoc w zorganizowaniu rajdu oraz przygotowanie dla dzieci poczęstunku.

          • DZIEŃ BOCIANA

          • "Już bocian leci, cieszą się dzieci

            wiosna, wiosna idzie przez świat"

            31 maja obchodzony jest w Polsce i na świecie Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura w 2003 roku. Ma ono na celu popularyzację wiedzy na temat życia tych ptaków oraz zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby gatunku i rolę jaką pełni w polskiej kulturze. Z tej okazji dla klas I - III zostały przygotowane zajęcia dydaktyczno - przyrodnicze poświęcone temu niezwykłemu ptakowi. W programie zajęć był film edukacyjny o bocianach, prezentacja o bocianim pożywieniu i związana z nim karta pracy, zagadki i zabawy. Podsumowaniem były zajęcia plastyczne, na których dzieci miały samodzielnie namalować bociana. Z wykonanych prac utworzono plakat "Bociani świat".

            Bociany są ptakami znajdującymi się pod ścisłą ochroną, dlatego  wyrabianie u dzieci poczucia odpowiedzialności za ich los jest dużym wyzwaniem dydaktyczno - wychowawczym.

            Opiekun LOP

            Lucyna Dudek

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA I OKOLIC

          • 31 maja uczniowie klas IV- VIII wyruszyli na dwudniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie ZOO w Krakowie. Obecnie Ogród  posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt- nam najbardziej podobało się Pingwinarium i wybieg dla Żyraf. Następnie udaliśmy się do Parku Wodnego.  Wspaniała ponad dwugodzinna zabawa z różnymi atrakcjami zmęczyła uczestników wycieczki, ale u każdego z nich gościł uśmiech od ucha do ucha. Ostatnim punktem pierwszego dnia był pobyt w Wadowicach- mieście Jana Pawła II. Prawie godzinna przejażdżka kolejką wokół miejsc, z którymi związany był Karol Wojtyła przybliżyła nam jego postać na nowo. Oczywiście nie mogło zabraknąć sławnych kremówek, pizzy, hot-dogów, kebabów oraz czasu wolnego. Po krótkiej nocy przyszedł czas na największą atrakcję wyjazdu- pobyt w Energylandii, gdzie każdy znalazł dla siebie odpowiednie atrakcje. Podczas ośmiogodzinnego pobytu korzystaliśmy z lunaparku, strefy wodnej, wesołego miasteczka, a bardziej odważni z rollercoasteru, kolejek czy hyperiona. Dwa dni szybko minęły, około 21.45 powróciliśmy do Żołyni- zmęczeni ale zadowoleni.

          • WYNIKI KONKURSU LITERACKO-RECYTATORSKIEGO Z OKAZJI DNIA MATKI

          • W dniu 30 maja w szkolnej bibliotece do konkursu recytatorskiego z okazji Dnia Matki przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły. Wszyscy recytowali najlepiej, jak umieli, każdemu zależało na wygranej, a komisja w składzie trzech nauczycielek  miała duży dylemat z wyborem najlepszego recytatora.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce – (ex aequo) Aleksandra Szpila z kl. I i Zuzanna Fajger z kl. II

            II miejsce - (ex aequo) Ksawery Pokrzywa z kl. I i Karol Fus z kl. II

            III miejsce  - (ex aequo) Alicja Markowicz i Adrianna Turkosz z kl. I

            Wyróżnienia otrzymali: Kinga Sołek, Amelia Rupar, Michał Stopyra.

            W drugiej kategorii wiekowej na pochwałę zasługuje Wiktoria Janusz z kl. VII, która jako jedyna wzięła udział w recytacji, zdobywając I miejsce walkowerem.

            Jak widać młodsze dzieci bardzo doceniają osobę mamy w swoim życiu i chcą to wyrazić poetyckim słowem, z czego bardzo się cieszymy.

            Jest to pewnego rodzaju podziękowanie dla mam za ich trud i wysiłek wkładany w wychowanie dzieci.

            Małgorzata Lizak, Mirosława Burghardt

          • DZIEŃ MAMY  W KLASIE I

          • Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku, długo wyczekiwane przez mamy. W naszej szkole uczniowie klasy I mieli okazję wyrazić wdzięczność swoim mamom 31 maja 2022 r. Na tę okazję przygotowali wiersze w formie życzeń oraz piosenki. W drugiej części spotkania uczniowie wykazali się niemałą znajomością wiedzy o mamie, np. jaki jest ulubiony kolor mamy, kolor jej oczu czy ulubione danie, deser, zajęcie w czasie wolnym. Następnie odbyły się wspólne konkursy na rozpoznawanie swojej mamusi po różnych częściach ciała, np. po dłoniach. Jak się okazało, było to nie lada trudne zadanie, ale dzieci poradziły sobie z tym fantastycznie. Jest to niewątpliwie oznaką, że pociechy często przytulają się do swoich mam i zwracają uwagę na drobne szczegóły, o których dorośli nawet nie pomyślą. W dalszej kolejności czekało zadanie dla mam, czyli rozpoznanie swojej podobizny na portrecie, który dzieci wykonały wcześniej na zajęciach. Tu również wszystkie mamy świetnie się spisały. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wspólne zdjęcie uwieczniło ten wspaniały czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze.  

            Małgorzata Lizak

          • II BIEG DZIECI Z ZOŚKĄ TUROSZ

          • W niedzielę 29 maja dzieci z naszej szkoły wzięły udział w II Biegu Dzieci z Zośką Turosz. SP nr 2 reprezentowało 58 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do biegu. Dwoje z naszych uczniów znalazło się na podium. Byli to Mikołaj Lorenc  z kl. V, który zajął I miejsce oraz Wiktoria Janusz z kl. VII, która wybiegała miejsce III.

            Po biegu odbyły się imprezy integracyjne dla uczniów i dzieci przedszkolnych m.in. malowanie twarzy, zabawa na „dmuchańcach” oraz gry i zabawy na wesoło dla uczniów starszych. Wszystkim dopisywały dobre humory.

            Gratulujemy!

          • POZNAJEMY OKOLICE ŻOŁYNI

          • W ramach obchodów Dnia Ziemi 12 maja 2022r. dla uczniów klas I - III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni zorganizowano wycieczkę dydaktyczno - krajoznawczą. Organizatorem wyprawy było KŁ "Kuropatwa" w Żołyni we współpracy z opiekunem LOP w SP Nr 2  p. Lucyną Dudek, zaś przewodnikami myśliwi p. Dorota Cedzidło i p. Tomasz Baran.

            Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszył się pojazd zwany "podwodą", którym dzieci, pełne pozytywnych emocji, udały się w podróż przez tereny leśne. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć piękne okazy danieli, ujęcia wody pitnej dla gminy Żołynia, zbiorniki wodne znajdujące się w lesie, kapliczki, a także  polanę leśną zwaną Różaniec. Pani myśliwa przekazywała uczestnikom wiele informacji i ciekawostek związanych z lasem, zwłaszcza o jego ochronie. Zwróciła uwagę na dzikie wysypiska śmieci, które są smutnym widokiem i bardzo dużym zagrożeniem dla zwierzyny leśnej.

            Słodkim podsumowaniem wyjazdu były cukierki krówki, które dzieci otrzymały od myśliwych. Wycieczka spełniła swe zamierzenia dydaktyczne, oby tylko w przyszłości były pozytywne efekty postępowania uczniów wobec otaczającej ich przyrody.

            Opiekun LOP w SP Nr 2 w Żołyni

            Lucyna Dudek

             

            P.S. Składam wyrazy podziękowania myśliwym p. Dorocie Cedzidło i p. Tomaszowi Baranowi za zorganizowanie wycieczki.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

          • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 31 maja 2022 pod hasłem
            „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”

            Każdego roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów,  jego negatywne skutki zdrowotne
            i środowiskowe.

            Światowy  Dzień Bez Tytoniu 2022 w bieżącym roku skupia uwagę na zagrożeniach dla środowiska jakie wytwarza tytoń. Globalna kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie wpływu na środowisko całego cyklu tytoniowego, od jego uprawy, produkcji i dystrybucji po generowane przez niego toksyczne odpady.

            Używanie tytoniu niszczy środowisko na każdym etapie.

            Od początku do końca cykl życia tytoniu jest procesem zanieczyszczającym i niszczącym środowisko. Przychodzi nam najczęściej na myśl zanieczyszczenie powietrza spowodowane paleniem, ale szkody występują w całym łańcuchu i są znacznie bardziej złożone :

            • Na całym świecie każdego roku około 3,5 miliona hektarów ziemi jest niszczonych pod uprawę tytoniu. Uprawa  tytoniu przyczynia się również do wylesiania 200 000 hektarów rocznie i degradacji gleby.
            • Produkcja  tytoniu wyczerpuje zasoby planety tj. woda, paliwa kopalne i metale.
            • Globalizacja łańcucha dostaw i sprzedaży wyrobów tytoniowych oznacza, że ​​przemysł  tytoniowy w dużym stopniu opiera się na energochłonnych środkach transportu.
            • Każdego roku na całym świecie 4,5 biliona niedopałków papierosów jest wyrzucanych, generując 1,69 miliarda funtów toksycznych odpadów i uwalniając tysiące chemikaliów do powietrza, wody i gleby.

            Celem Światowego Dnia bez Tytoniu jest także uwrażliwienie ludzi na manipulacje przemysłu tytoniowego w tym praktyki „greenwashingu” np. wprowadzanie na rynek nowych produktów jako przyjaznych dla środowiska, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od własnych działań niszczących środowisko.

            Ograniczenie spożycia tytoniu należy uznać za kluczową dźwignię osiągnięcia wszystkich celów zrównoważonego rozwoju, a nie tylko tych bezpośrednio związanych ze zdrowiem.

            Chroń środowisko -  Światowy Dzień Bez Tytoniu 2022 da Ci jeszcze jeden powód do rezygnacji z palenia!

             

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
            w Łańcucie

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • W przeciągu ostatnich tygodni odbyły się w naszej szkole zajęcia związane z obchodami Dnia Języków Obcych. Ze względu na poziom językowy oraz zainteresowania, przebiegły one odpowiednio w każdej klasie i zróżnicowano je według potrzeb.

            Uczniowie klas 1-3 bawili się, rozwiązując quizy, zagadki oraz gry słowne w języku angielskim przygotowane przez uczennice klasy 8: Marlenę Cedzidło, Zuzannę Urban i Zuzannę Wojnar.

            Natomiast klasa 4 i 5 miała okazję obejrzeć bardzo wartościową i ciekawą prezentację multimedialną, związaną tematycznie z Dniem Języka Angielskiego, którą przygotowali uczniowie kl. 5: Marcel Leja i Kacper Markowicz. Na podsumowanie chłopcy zaproponowali odbiorcom zaskakujący i śmieszny konkurs, sprawdzający wiedzę o języku angielskim.

            W innej formie aktywności językowych uczestniczyła klasa VII. Uczniowie wzięli udział w animacjach z języka niemieckiego przeprowadzonych w ramach projektu Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie. Spotkanie miało charakter aktywnego treningu językowego połączonego z ruchem i zabawą. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnego rodzaju grach językowych oraz zabawach utrwalających słownictwo z różnych zakresów tematycznych.

            Po przeprowadzonych zajęciach nasuwa się podstawowy wniosek: uczmy się języków obcych, również lub przede wszystkim poprzez zabawę, gdyż to nas rozwija i czyni otwartymi na świat!

          • KONKURS LITERACKO-RECYTATORSKI Z OKAZJI DNIA MATKI

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – III oraz IV – VIII szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni do udziału w Konkursie literacko-recytatorskim z okazji Dnia Matki skierowanym do miłośników poezji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni.

            Jeśli lubisz poezję i sam także piszesz wiersze, weź udział w konkursie szkolnym. Napisany przez siebie wiersz z okazji Dnia Matki lub wybrany z dowolnych tekstów literackich opanuj pamięciowo i przygotuj jego recytację. Wystąpienie nie powinno przekraczać 3 min.

            Już dziś zgłoś swój udział! Czekamy na Twój występ.

            Zgłoszenie - do nauczyciela  j. polskiego lub bibliotekarza.

            Zaprezentuj swoją recytację w dniu 30 maja 2022r.

            Na zwycięzców czekają nagrody!

            Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród i dyplomów – w czerwcu.

            Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest nieodpłatny.

            Zapraszamy!

            Bibliotekarz, nauczyciel j. polskiego

          • NA NIEMIECKIM PRACA WRE...

          • Tak uczniowie klasy VII bawili się podczas ostatniej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej w formie animacji językowych.  Dziękujemy Katedrze Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie za udział w projekcie i świetną zabawę.

          • ŚWIĘTO 3 MAJA – UPAMIĘTNIENIE ROCZNICY

          • W dniu 28 kwietnia społeczność szkolna uroczystym apelem uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi – przypadający 2 maja. W montażu słowno-muzycznym wystąpiła liczna grupa uczniów z klas: I, II, III, V oraz VII. Recytacje wierszy, prezentowane tło historyczne, a także pieśni patriotyczne uświadomiły istotną rolę miłości i szacunku do ojczyzny, przywiązania do tradycji i pamięci związanej z uchwaleniem pierwszej polskiej konstytucji w roku 1791. Interesującym punktem obchodów okazał się również edukacyjny film historyczny oraz quiz sprawdzający zdobytą wiedzę podczas podniosłej lekcji historii. Pełne zaangażowanie wszystkich występujących uczniów to dowód patriotyzmu wzrastającego w młodych sercach.

          • OBCHODY DNIA ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2  W ŻOŁYNI

          • W związku z corocznym świętem Ziemi, w tym roku obchody  miały nieco inny charakter. Poszczególne zadania podjęte w ramach obchodów Dnia Ziemi, realizowane były w sposób praktyczny, aby bardziej przybliżyć dzieciom tematykę ochrony i problemów związanych z działaniami człowieka na Ziemi.

            Były to:

            - udział uczniów klas I - III i IV - VIII w Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston,

            - spotkanie uczniów klas I - III z myśliwą p. Dorotą Cedzidło na temat roślin i zwierząt chronionych połączone z zajęciami plastycznymi,

            - wykonanie przez uczniów klas  IV - VIII plakatów na temat "Jak należy chronić Ziemię?" oraz "Jak należy chronić wodę?"

            - konkursy  wiedzy przyrodniczej w klasach I - III,

            - konkurs wiedzy ekologicznej w klasach IV - V i VII - VIII,

            - wycieczka dydaktyczno - przyrodnicza dla klas I - III p.h. "Poznajemy niezwykłe miejsca w naszej okolicy".

            Ziemia to wspólny dom, szanujmy ją, bo mamy ją tylko jedną!

          • ŚWIETLICOWE KONKURSY

          • Z okazji nadejścia wiosny oraz  zbliżających się Świąt Wielkanocnych opiekunki świetlicy przygotowały dla dzieci dwie propozycje konkursowe.
            Pierwszą z nich było wykonanie pracy technicznej pt. „Koszyczek wiosennych kwiatów”. Przygotowanie ozdoby  wymagało dużo pracy oraz precyzji, a dzieci z wielką starannością i cierpliwością wykonały zadanie.

            Miejsce I zajęła  Adrianna Turkosz (kl. I), II miejsce Amelia Rupar (kl. II), a miejsce III Kinga Solek (kl. I).

            W konkursie tym udział wzięło 6 osób.

            Tematem drugiego konkursu była „Kolorowa pisanka”. Wzięło w nim udział 17 uczniów.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały papierowe pisanki, układając na nich przepiękne wzory o tematyce świątecznej i wiosennej.

            I miejsce zajęła Amelia Bester (kl. I), II miejsce Adrianna Turkosz (kl. I), a miejsce III Amelia Rupar (kl. II). Wyróżnienie w konkursie zdobyła  Alicja Koźmicz (kl. IV).

            Wszyscy uczestnicy  konkursów zostali nagrodzeni  upominkami i dyplomami.

          • ZBIÓRKA DLA UKRAINY

          • W marcu zakończyła się zbiórka na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Uczniowie naszej szkoły wykazali się empatią i wrażliwością. Zgromadzone zostały rzeczy, wśród których znalazły się m.in: artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci, kosmetyki, środki opatrunkowe, żywność długoterminowa, koce, ręczniki oraz zabawki. Przekazano je wolontariuszom, dzięki którym paczki zostały dostarczone potrzebującym w Przemyślu i Medyce.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

          • MARCOWY TURNIEJ MIKSTÓW

          • W marcu w naszej szkole miał miejsce Turniej mikstów w piłce siatkowej dla klas VII i VIII. W rozgrywkach wzięło udział 6 par.

            Miejsce I zajęli Zuzanna Wojnar i Kacper Leja, miejsce II zdobyli Gabriela Trąd i Krzysztof Krzyżak, a na miejscu III  uplasowali się Wiktoria Janusz i Michał Krowicki. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne nasze turnieje.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni
      • 17 224 35 95
      • ul. Białobrzeska 422 37-110 Żołynia Poland
    • Logowanie