• MSZA ŚW. HUBERTOWSKA

          • Dnia 5. 11.2023r. w kaplicy św. Huberta została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych myśliwych, którzy odeszli już do Krainy Wiecznych Łowów. Delegacja LOP ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żołyni z w składzie: Barbara Leja, Julia Leja i Lidia Tokarz złożyła w czasie Mszy św. dar ołtarza w postaci kwiatów.

          • WIECZÓR FILMOWY

          • W piątek 27 października dwie sale lekcyjne w naszej szkole zamieniły się w … sale kinowe. Pojawiły się materace, dywany, a nawet poduszki oraz niezastąpiony w trakcie seansu kinowego popcorn. A to wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował pierwszy filmowy piątek w naszej szkole. Klasy 4-5 obejrzały film pt. „Wicher”, natomiast klasy 6-7 „5 fala”, w którym po inwazji kosmitów Cassie poszukuje zaginionego brata, który wraz z innymi dziećmi został przetransportowany do odległej bazy wojskowej. Podczas poszukiwań nastolatka poznaje tajemniczego chłopaka i nawiązuje z nim głębszą znajomość. Frekwencja dopisała, a atmosfera urozmaicona zamówionymi przekąskami sprawiła, że uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy aktywności, gdyż mogli wspólnie spędzić czas i zjednoczyć się jeszcze bardziej.

          • ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

          • "Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…"

             

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce białych i czerwonych zniczy, które trafiły do oddziału TVP w Rzeszowie, a stamtąd zostaną przekazane Polakom zza wschodniej granicy.

            1 listopada miejscowi Polacy, harcerze i wolontariusze rozpalą je na największych polskich nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Janowskim, ale też w małych miejscowościach jak: Niżanowce, Pnikut, Strzelczyska, czy Mościska.

            Dziękujemy rodzicom, uczniom oraz Samorządowi Szkolnemu za zaangażowanie w zbiórkę, dzięki której zgromadziliśmy pokaźną ilość - 94 zniczy.

          • FINAŁ POWIATU W SZACHACH

          • W poniedziałek 23.10.2023r. w Łańcucie odbył się finał powiatu w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Obie drużyny zajęły pierwsze miejsca i awansowały do zawodów rejonowych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek, który już niebawem odbędzie się w Leżajsku.

            Składy drużyn:

            Igrzyska Dzieci: Kacper Bielecki, Bartosz Cisek, Szymon Bielecki, Alicja Koźmicz

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Antoni Koźmicz, Rafał Bielawski, Mikołaj Lorenc, Lidia Tokarz

          • DZIEŃ NAUCZYCIELA

          • 18 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Była to również okazja do uczczenia 250. rocznicy Komisji  Edukacji Narodowej oraz 115. rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej Nr 2. Z tej okazji krótką historię powstania i funkcjonowania naszej szkoły przedstawiła zebranym uczniom, rodzicom i nauczycielom dyrektor szkoły p. Jolanta Kuras. Natomiast o Komisji Edukacji Narodowej opowiedzieli uczniowie klasy siódmej Lidia Tokarz i Mikołaj Lorenc wraz z p. Sylwią Wal. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że  Komisja Edukacji Narodowej została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 r. i była pierwszym na świecie ministerstwem oświaty, które o wiele lat wyprzedziło podobne rozwiązania w innych państwach.

            Podczas uroczystości zostały również  wręczone nagrody za udział w konkursie „Mem historyczny”. Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Koźmicz (kl. 6), drugie miejsce: Emilia Glac (kl.5) i Julia Lorenc (kl. 6), a trzecie miejsce Julia Cisek (kl. 6) i Wojciech Fus (kl. 6).

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawców malowali portret swojego ulubionego nauczyciela. Wszystkie te prace zostały wywieszone i można je było podziwiać podczas uroczystości. Natomiast wśród uczniów klas starszych przeprowadzono anonimową ankietę, która po podsumowaniu głosów wyłoniła ulubionego nauczyciela i został nim p. Łukasz Dudek.

            Ostatnim punktem akademii był występ uczniów klasy siódmej, którzy w humorystyczny sposób przedstawili scenkę rozgrywającą się w szkolnych ławkach oraz przygotowali „Koncert życzeń”.

            Uroczystość przygotowali uczniowie klasy trzeciej i siódmej wraz z wychowawcami oraz p. Anna Bzdek.

            Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

            Uczniowie klasy siódmej

          • Rozpoczynamy przygodę ze szkołą

          • Dzień 11 października 2023r. był wyjątkowy dla klasy pierwszej, gdyż w tym dniu  nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Batalionów Chłopskich. Specjalnie na tę uroczystość najmłodsi uczniowie pod okiem swojej wychowawczyni przygotowali piękną część artystyczną, wykonaniem której udowodnili, że zdali "egzamin" na szóstkę i zasługują na miano prawowitego ucznia. Miłym gestem ze strony uczniów z klasy II i III było koleżeńskie powitanie pierwszaków, w którym to zapewnili, że młodsi koledzy mogą zawsze liczyć na ich pomoc i dobrą zabawę.

            Do grona społeczności uczniowskiej dołączyli następujący uczniowie:

            1. Jan Brudniak

            2. Cisek Anna

            3. Nikodem Dyrda

            4. Tymon Filip

            5. Adam Fus

            6. Milena Golenia - Buszta

            7. Milena Jańczak

            8. Maciej Kulikowski

            9. Jagoda Leja

            10. Igor Rupar

            11. Michał Wal

            12. Miłosz Wojnar

            Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominać o tym ważnym dla nich dniu. Sponsorami prezentów byli: KŁ "Kuropatwa" w Żołyni, Urząd Gminy w Żołyni, Rada Rodziców z SP Nr 2 w Żołyni, "Nasz sklep" Stanisław Kot. Wszystkim zaangażowanym osobom składamy serdeczne podziękowanie.

            Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a naszym najmłodszym życzymy  wielu sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy podczas szkolnej edukacyjnej wędrówki.

          • WYCIECZKA KLAS IV - V

          • 10 października uczniowie klas czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce integracyjnej zorganizowanej przez wychowawców. Miejscem docelowym był Rzeszów, a tam jednym z punktów kino i obejrzenie filmu „O psie, który jeździł koleją” - adaptacji utworu Romana Pisarskiego. Przekaz filmowy przypominał o ważnych wartościach jak przyjaźń, zdrowie, dobro i  więzi rodzinne. Po chwilach skupienia, radości i wzruszeń przyszedł czas na wyczekiwane zabawy, ćwiczenia i akrobacje w parku trampolin. Oczywiście w międzyczasie nie mogło zabraknąć przystanku w restauracji McDonald's. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami oceniają wyjazd bardzo pozytywnie.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

          • 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który jest także międzynarodowym dniem globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną.

            Zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzieci często nie potrafią w odpowiedni sposób wyrazić słowami co im dolega, z czym sobie nie radzą, dlatego uciekają m.in. w zachowania, które mają zwrócić na nie uwagę dorosłych lub rówieśników. Należy zwiększyć uwagę i zaangażowanie poświęcane zdrowiu psychicznemu oraz wzmocnić opiekę nad zdrowiem psychicznym.

            Dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. Oznacza nie tylko brak chorób psychicznych, ale także poczucie własnej wartości i umiejętność czerpania radości z życia

            Telefony wsparcia

            800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mogą dzwonić również osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci.

            116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

            800 12 00 02 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia"

          • KLASY I-III NA PODKARPACKIM KONGRESIE PAMIĘCI NARODOWEJ

          • „Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zorganizował Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej. Dnia 5 października br. uczestniczyli w nim uczniowie z klasy I, II, III i znaleźli się wśród 6 tysięcy zainteresowanych nietypową lekcją historii.

            Na początku dzieci odwiedziły strefę edukacji, gdzie odbyły trzy warsztaty na temat: symboli narodowych, niedźwiedzicy białej - Baśki Murmańskiej oraz zwierząt, które towarzyszyły i pomagały w czasie wojny żołnierzom polskim. Po krótkim odpoczynku i posiłku malowały sprayem grafiki patriotyczne oraz uczestniczyły w przedstawieniu „Miś Wojtek”. Na zakończenie skorzystały z greenroomu, gdzie robiły zdjęcia z wklejanym komputerowo tłem oraz odwiedziły wystawę wojskową. Po każdym nietypowym spotkaniu i warsztatach uczniowie otrzymali upominki. Wydarzenie to zapadło im w pamięci oraz pokazało historię w sposób ciekawy i atrakcyjny.

          • WYCIECZKA DO ZAGRODY GARNCARSKIEJ

          • W dniu 27 września br. uczniowie klas I-III zwiedzili Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej, która kultywuje tradycje regionu. Miejsce docelowe wskazał ogromny dzban stojący przy wjeździe. Za bramą dzieci zwiedzały XIX-wieczne zabudowania mieszkalne wraz z wyposażeniem,  starą pracownię garncarską, obejrzeli piec do wypalania ceramiki.  Uczniowie powoli przechodzili z przeszłości w przyszłość. W pięknym i nowoczesnym budynku obejrzeli film przedstawiający ciężką pracę garncarzy ok. 80 lat temu,  piec Stefan, ceramiczną mapę garncarskich miejscowości znajdującą się pod podłogą ze szkła oraz dorobek najbardziej znanych twórców ludowych z Medyni Głogowskiej. Po lekcji historii nastąpiły warsztaty. Każde dziecko miało okazję toczyć naczynia na kole garncarskim pod okiem instruktorów oraz tworzyło własne figurki z gliny. Wyjazd okazał się ciekawy i pożyteczny. Wszyscy wrócili w dobrych humorach i swoim dorobkiem w pudełku.

          • DYSKOTEKA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Z okazji Dnia Chłopaka w dniu 27 września SU zorganizował dyskotekę szkolną dla klas 4-7. Od samego początku wszyscy świetnie się bawili, a podczas zabawy odbyło się głosowanie na: najprzystojniejszego, najsympatyczniejszego i najinteligentniejszego chłopaka. Po podsumowaniu głosów wszystkich dziewczyn, przewodnicząca SU ogłosiła wyniki: najprzystojniejszym chłopakiem w naszej szkole został Antoni Koźmicz z kl. 7, najsympatyczniejszymi ex aequo Marcel Leja z kl. 7 i Wojciech Fus z kl. 6, natomiast najinteligentniejszymi chłopakami wg dziewczyn są Antoni Koźmicz i Kacper Markowicz z kl. 7. Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę.

          • WYJAZD DO PARKU ROZRYWKI

          • W dniu 26 września 2023 r. klasy 6-7 odbyły wycieczkę do parku rozrywki „Energylandia" w Zatorze wraz z opiekunami: panią Martą Lisowską, z panią Ewą Perlak i  panem Łukaszem Dudkiem. Wyjazd miał  na celu rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni, a także integrację uczniów po przerwie wakacyjnej. Jest to jeden z największych parków rozrywki w Europie i cieszy się dużą popularnością. Można tam skorzystać z wielu atrakcji. Niektóre z nich to np. rollercoastery, rwące rzeki, smoczy gród lub strefa wodna. Uczniowie byli zachwyceni tą wycieczką, ponieważ mogli „na wesoło” rozpocząć nowy rok szkolny. Po wielu dyskusjach uzgodnili, że ich ulubioną atrakcją był rollercoaster Zadra – jeden z największych i dostarczających najwięcej adrenaliny obiektów.

            Uczniowie

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni
      • 17 224 35 95
      • ul. Białobrzeska 422 37-110 Żołynia Poland
    • Logowanie