• Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni.
    • Na naszej stronie znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • Jesteśmy przyjazną szkołą z tradycjami, w której nie jesteś sam.
    • U nas znajdziesz przyjaciół, profesjonalnych nauczycieli oraz atmosferę sprzyjającą nauce.
          • MUSICAL DYDAKTYCZNY „ZEMSTA”

W dniu 17 kwietnia br. uczniowie klas VI i VII obejrzeli adaptację teatralno-muzyczną komedii Aleksandra Fredry. Formę musicalową utworu przedstawili aktorzy Teatru Muzycznego FORTE w sali widowiskowej MDK w Łańcucie. Sceny pełne humoru, ripost i zgrabnych zwrotów akcji zachęcały widzów do pełnej uwagi, a fabuła skłaniała do przemyśleń i refleksji. Piękne piosenki, z podkładem orkiestry symfonicznej w połączeniu z układem tanecznym oraz grą świateł, pogłębiły to, co w musicalu najważniejsze.

• TRZYMAJ FORMĘ

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu „Trzymaj formę”. W ramach jego realizacji zajęliśmy się tematem spożywania śniadań przez naszych uczniów. W związku z tym została przeprowadzona ankieta, której wyniki przedstawiono na ostatnim spotkaniu z rodzicami. Prezentację przygotowali uczniowie klasy VI – Fabian Kurko i Wojciech Fus, a przedstawieniem prezentacji i omówieniem wyników ankiety zajęli się uczniowie: Julia Cisek, Alicja Koźmicz, Marcel Leja i Antoni Koźmicz.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – KOLEJNA ODSŁONA

Dobiegły końca kwietniowe konkursy językowe zorganizowane dla naszych uczniów z okazji Dnia Języków Obcych.

Największą popularnością cieszył się (jak co roku) konkurs plastyczny „Paint the Word/ Male das Bild/ Namaluj Słowo”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, ilustrując wybrane słowo w języku angielskim, a w przypadku klasy VII również w języku niemieckim. Wysoki poziom artystyczny doceniło jury, które przyznało 5 pierwszych miejsc i 10 drugich miejsc.

• POLA NADZIEI EDYCJA 2023/2024

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu włączyła się do akcji "POLA NADZIEI" na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Inicjatywa ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają.

W ramach akcji klasy I - III wykonywały żonkile z papieru na zajęciach świetlicowych, natomiast klasy IV - VII na lekcjach plastyki. Kwiaty zostaną rozdane podczas kwesty na rzecz hospicjum na terenie Rzeszowa. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej pięknej inicjatywnie.

• ZABAWA WIELKANOCNA

W środę 27 marca tuż przed Świętami Wielkanocnymi wychowawczynie z klas I - III przygotowały dla swoich uczniów miłą niespodziankę. Otóż wszystkie dzieci udały się do Stanicy Myśliwskiej w Żołyni na poszukiwanie wielkanocnych jajek. Radości było bardzo dużo, bo każdy znalazł choćby jedno jajko. Na zakończenie poszukiwań panie poczęstowały wszystkie dzieci jajkami, które smakowały wyśmienicie. W zabawie tej miał także swój udział myśliwy pan Jan Mazurek, który opowiedział parę ciekawostek o zającach, które swoją symboliką są częściowo związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Sobota 27.04.2024